3 lipca 2020

Bon turystyczny 500 plus - także do wykorzystania w biurach podróży:

Przeznaczony dla rodzin pobierających świadczenie 500+
Wsparcie w wysokości 500zł na każde dziecko
Wsparcie dzieci niepełnosprawnych będzie wynosić 1000zł na każde dziecko
Prawdopodobnie dostępny już od lipca 2020r.
Bon będzie w formie elektronicznej – do pobrania w ZUS
Bon będzie można przeznaczyć na usługi turystyczne w kraju
Bon będzie można wykorzystać do końca marca 2022r.
Środki ze wsparcia będzie można podzielić na kilka wyjazdów


25 czerwca 2020

W lipcu przewoźnik LOT zaoferuje kilkadziesiąt wakacyjnych kierunków i wróci na wybrane dalekie trasy np. do USA.
Spółka o bliźniaczej nazwie czeka na wydanie certyfikatu umożliwiającego przewozy.

Jako pierwszy o przywróceniu przez LOT połączeń do USA poinformował polski konsulat w Stanach Zjednoczonych. Od początku lipca trzy razy w tygodniu mają odbywać się rejsy na lotnisko JFK w Nowym Jorku i do Chicago. W podobnym terminie LOT zamierza zacząć latać z ograniczoną częstotliwością na innych długich trasach – do Toronto i Tokio.


24 czerwca 2020

Czym się różni Noc Świętojańska od Nocy Kupały?

Noc Świętojańska obchodzona jest zawsze w wigilię Świętego Jana. Jest to obyczaj chrześcijański, który wywodzi się z Nocy Kupały. Powiązana jest ściśle z nadejściem lata. Jedna z legend mówi, że jeśli tej nocy samotnie udamy się do lasu możemy odszukać bardzo rzadki kwiat paproci. Rośnie on tylko wtedy, a jego zdobycie zapewnia szczęście i dobrobyt na długie lata. Noc Świętojańską obchodzimy zawsze w nocy z 23 na 24 czerwca.

Noc Kupały to słowiańskie święto ściśle powiązane z nadejściem lata. Nazywano ją również Sobótką lub Palinocką. Przypada w najkrótszą noc w roku, zazwyczaj jest to 21 lub 22 czerwca. Zgodnie z obyczajem, tej nocy można spotkać swojego przyszłego męża lub małżonkę. Panny wrzucały wianki do wody, a zadaniem kawalerów było je wyłowić. Tańczono wokół ognisk i skakano przez nie, by zostać mentalnie oczyszczonym. W 2020 roku Noc Kupały przypadła na 21 czerwca.


23 czerwca

Od 7 lipca Dubaj otwiera się ponownie dla turystów.

Na chwilę obecną, nie powinno być problemu z wjazdem do Ras AlKhaimah czy pozostałych Emiratów z wyłączeniem AbuDhabi.
Natomiast lotniskiem otwartym na przyjęcie turystów jest na chwilę obecna  lotnisko w Dubaju. 


22 czerwca 2020

Bony turystyczne w wysokości 500 zł na każde dziecko do 18 roku życia otrzyma niemal 2,5 mln rodzin. 

Świadczenie o wartości 500 zł ma być przyznawane na podobnej zasadzie co świadczenia w ramach programu "500+". Przysługiwać będzie każdemu dziecku do 18. roku życia i jako dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu w wysokości 500 zł dzieciom z orzeczeniem o niepełnosprawności. Przy pomocy bonu będzie można opłacić imprezy turystyczne, ale i pojedyncze usługi (np. noclegowe) realizowane na terenie kraju. Bon będzie można wykorzystać do marca 2022 r. Ma mieć formę elektroniczną. Aby z niego skorzystać konieczna będzie rejestracja na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Listę podmiotów u których zrealizować będzie bon prowadzić będzie (i weryfikować) Polska Organizacja Turystyczna.


19 czerwca 2020

Bułgaria jest jedynym krajem w Europie, którego nazwa nie zmieniła się od czasu założenia kraju w 681 r.

Brak ograniczeń dla turystów przybywających z Austrii, Chorwacji, Cypru, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemiec, Grecji, Węgier, Irlandii, Włoch, Łotwy, Litwy, Luksemburga, Malty, Holandii, Polski, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii oraz Islandii, Norwegii, Liechtensteinu, Szwajcarii, Andory, Monako, San Marino i Watykanu. Turyści, przybywający z Belgii, Portugalii i Szwecji, a także z Wielkiej Brytanii, podlegają 14 dni kwarantannie.


16 czerwca 2020

Zobaczyć obrazy Caravaggio i morze!

Znowu można. Od 1 lipca Malta wznawia ruch lotniczny. Można swobodnie przylecieć bez obowiązku kwarantanny. Polska znalazła się na liście 22 krajów, dla którym Malta otworzy swoje granice. Oczywiście będą obowiązywać środki bezpieczeństwa. Malta Tourism Authority ustaliło trzy najważniejsze zasady sanitarne: zachowanie dystansu społecznego, zwiększony poziom higieny oraz obowiązkowe noszenie maseczek ochronnych lub przyłbic w wyznaczonych miejscach.


11 czerwca 2020

Egipt znosi wizy dla turystów przylatujących czarterowymi samolotami!

W celu ożywienia turystyki Egipt zawiesza wizy dla turystów przylatujących lotami czarterowymi. Zawieszenie będzie obowiązywać do 32 października 2020 roku. Równocześnie, tamtejsze ministerstwo lotnictwa zdecydowało o obniżeniu o połowę opłat za lądowanie, dla lotów czarterowych, do wszystkich miejscowości turystycznych. Jednorazowa wiza do Egiptu kosztuje 25 dolarów.


11 czerwca 2020

Rozpocznie się proces beatyfikacyjny najmłodszej kandydatki na Ołtarze!

Na zakończenie nadzwyczajnego zgromadzenia plenarnego Konferencji Episkopatu Francji 10 czerwca 2020 r., biskupi wyrazili życzenie otwarcia procesu beatyfikacyjnego małej Anne-Gabrielle Caron, która zmarła w 2010 r. Biskupi wskazywali, że ta mała dziewczynka, która umarła w ogromnym cierpieniu wieku 8 lat, ofiarowując swoje cierpienia Panu, była „wzorem świętości dla chorych dzieci i ich rodzin”.

Więcej informacji o tej dzielnej dziewczynce na blogu: https://bit.ly/Kolekcjonermądrości


10 czerwca 2020

Utrudniony dojazd do Chorwacji.

Mimo, że jest możliwy przyjazd do Chorwacji, jednak po ostatnich decyzjach Słowenii, Węgier i Słowacji jest on utrudniony. Wymienione państwa nie otworzyły swoich granic dla obywateli Polski. A ponieważ, żeby dojechać do Chorwacji, trzeba przez nie przejechać zatem niestety nie będzie to, w najbliższym czasie, możliwe drogą lądową. Pozostaje transport lotniczy albo własna żaglówka 😊.


9 czerwca 2020

„Polskie Malediwy”

Dwa miejsca w naszym kraju są nazywane „polskimi Malediwami”. Pierwsze znajduje się we wschodniej Wielkopolsce 8 km od Turka: Osadnik „Gajówka” (Lazurowe Jezioro). Jest to dawne wyrobisko Kopalni Węgla Brunatnego Adamów. Następnie zostało wypełnione wodą i obecnie stanowi ciekawą atrakcję turystyczną z piękną piaszczystą plażą jakby skopiowaną z wybrzeża Oceanu Indyjskiego. Osadnik Gajówka swój turkusowy kolor wody zawdzięcza węglanowi wapnia. Drugim takim miejscem jest zbiornik Wydra położony 8 km na wschód od Jaworzna na Śląsku. Jest stary kamieniołom wypełniony wodą, który jest częścią „Parku Gródek” z arboretum, trasami turystycznymi, punktami widokowymi i pomostami.


8 czerwca 2020

Czy 15 czerwca granice Polski będą otworzone?

W porannej rozmowie radiowej dla Interii, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz wspomniała o możliwej dacie otwarcia granic. Jako horyzont czasowy wskazała 30 czerwca. Dodała, że rozmowy w tej kwestii są "mocno zaawansowane". W maju wicepremier Emilewicz mówiła o 15 czerwca. Zmiana daty jest podyktowana podjęciem jak najbardziej optymalnych rozwiązań. Czekamy na oficjalne decyzje, aby mogły zrealizowane wyjazdy turystyczne bez widma dwutygodniowej kwarantanny po powrocie.


7 czerwca 2020

Czy w długi weekend Bożego Ciała wybierzemy się na Węgry?

Niestety nie. Na Węgry Polacy mogą jechać nadal jedynie w celach biznesowych. Warunkiem wjazdu na teren Węgier w takich przypadkach jest udokumentowanie faktu podróży biznesowej. Na wyjazdy turystyczne Węgry zezwoliły jedynie obywatelom Słowacji, Austrii i Czech. Być może do ta grupa będzie rozszerzona po 1 lipca, ale jak informuje nasz przedstawiciel w Budapeszcie  - ten termin też nie jest pewien. Węgry zamknęły 17 marca swe granice dla ruchu osobowego obywateli innych krajów w związku z pandemią koronawirusa.


6 czerwca 2020

Kiedy zostaną przywrócone loty międzynarodowe?

Został przedłużony zakaz lotów międzynarodowych do 16 czerwca. Wyjątek uczyniono dla lotów czarterowych, wyczarterowanych, przed 15 marca na zlecenie organizatorów turystyki, lub na zlecenie prezesa Rady Ministrów, lub na zlecenie osób fizycznych lub prawnych, samolotami, które mają do 15 miejsc.


 5 czerwca 2020

Czy już można zjeść tradycyjnego kebaba w Turcji?

Tureckie ministerstwo turystyki zapowiada, że od połowy czerwca ich kraj otwiera się na turystów. Turcji udało się opanować kryzys dzięki podjęciu surowych środków i szybkiemu zamknięciu granic. Priorytetem dla kraju będzie zagwarantowanie bezpiecznej i wolnej od koronawirusa turystyki. W ramach nowych środków, na lotniskach tworzone są centra testowe COVID-19 dla przybywających gości. Pasażerowie w terminalach będą również zobowiązani do noszenia masek, oraz poddawania się pomiarowi temperatury ciała. Temperatura będzie również sprawdzana w hotelowych recepcjach, a turyści będą musieli utrzymywać odpowiednie odległości od siebie. Pracownicy recepcji będą musieli nosić przyłbice i maski na twarzy.


4 czerwca 2020

Kiedy można bezpiecznie podróżować do Włoch?

Włochy są gotowe na przyjęcie zagranicznych turystów i zapewnienie im bezpieczeństwa. Włoski minister zapowiedział, że od środy, 3 czerwca otwarto granice poszczególnych regionów. Również turyści ze strefy Schengen, przyjeżdżający do Włoch nie będą musieli poddawać się kwarantannie. "Jest to również ważne przesłanie, zapewnienie, które dajemy całemu światu jako Włochy. Kraj, który się ponownie otwiera i przygotowuje się do powrotu do normalności". - napisał włoski minister na Facebooku.


3 czerwca 2020  

Kiedy będą otworzone granice?

W połowie czerwca można będzie się spodziewać rządowych rekomendacji dotyczących wyjazdów zagranicznych - poinformował wiceminister zdrowia, Janusz Cieszyński. Wiceminister zdrowia wyraził przekonanie, że wkrótce większość krajów zniesie ograniczenia dla przyjeżdżających z Polski. Wczoraj na taki krok zdecydowały się Czechy, wcześniej m.in. Grecja (oprócz przylatujących z lotniska w Katowicach-Pyrzowicach). Rekomendacje związane z wyjazdami zagranicznymi będą przedstawiane mniej więcej w połowie czerwca. Wtedy odniesiemy się też do wszystkich innych przypadków, sytuacji w innych krajach - mówił wiceminister zdrowia, podczas konferencji prasowej.
Minister spraw zagranicznych, Jacek Czaputowicz, podczas swojej wizyty w Tallinie stwierdził, że otwarcie granic jest kwestią dni, może tygodni. Jesteśmy na dobrej drodze i mam nadzieję, że w ciągu najbliższych tygodni restrykcje będą znoszone, a podróżowanie będzie możliwe jeszcze przed wakacjami - mówił Czaputowicz. Razem z szefami dyplomacji krajów bałtyckich stwierdził, że otwarcie granic jest możliwe jeszcze przed wakacjami.


2 czerwca 2020

A może pojechać do Czech na knedle?

Władze Czech zezwolą na wjazd obywateli z krajów, które zostały uznane za te o niskim ryzyku rozprzestrzeniania się koronawirusa - poinformowało czeskie Ministerstwo Zdrowia. Nie będą oni musieli przechodzić kwarantanny, ani zgłaszać swojego przyjazdu w oddziałach czeskiego odpowiednika Sanepidu. Wśród tych krajów została wymieniona także Polska. System wyznaczający kraje bezpieczne do podróżowania został zatwierdzony przez rząd, a wjazd z krajów niskiego ryzyka będzie możliwy od 15 czerwca.


NASZE AKTUALNE OFERTY PIELGRZYMEK

DLA OSÓB INDYWIDUALNYCH

Dysponujemy wolnymi miejscami na poniższe pielgrzymki.
Jest możliwość dopisania się do konkretnej grupy.
Zainteresowanych prosimy o kontakt z biurem Matteo Travel.

Aby zobaczyć szczegóły wyjazdu należy kliknąć na wybraną pielgrzymkę.


ROK 2020

Ostatnie 7 wolnych miejsc na pielgrzymkę do Gruzji i Armenii:

Wolne miejsca na pielgrzymkę do Ziemi Świętej:


ROK 2021

Możliwość dołączenia do następujących grup:

 

 

 

 

<